Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İran-ABD İlişkilerinde Yeni Çatlak: ABD'li Eski Asker İran'da Tutuklandı

İran yönetimi, ABD medyasında çıkan eski asker Michael White'ın tutuklandığı yönündeki haberleri doğruladı
SDE Editör
10 Ocak 2019 09:48
A+
A-

MEPA NEWS

Amerikan medyasının, eski asker Michael White'ın İran'da tutuklandığı yönündeki haberlerine Tahran yönetiminden doğrulama geldi.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Bahram Kasımi, 46 yaşındaki Amerikalı'nın geçen yıl Meşhed şehrinde tutuklandığını kabul ederken "kötü muamele" gördüğü yönündeki iddiaları yalanladı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olan White'ın neden tutuklandığı ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

ABD'nin New York Times (NYT) gazetesine konuşan tutuklu Amerikalı'nın annesi Joanne, oğlunun İran'a "beş ya da altı defa" kız arkadaşını görmek için gittiğini belirtti.

Kasımi, White'ın ne zaman tutuklandığı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak Joanne White oğlunun Temmuz ayında tutuklandığını öne sürdü.

Kasımi, gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra uzmanların White'ın dosyası ile ilgili bilgileri paylaşacağını duyurdu.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.