Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İngiltere Başbakanı, Muhammed Bin Selman'la görüşmek istiyor

İngiltere Başbakanı Theresa May, G20 zirvesinde Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’la görüşmek istiyor.
Sde Editör
30 Kasım 2018 16:41
A+
A-

AMERİKANIN SESİ

İngiltere Başbakanı Theresa May, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili olarak, Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’la, Arjantin’deki G20 zirvesinde görüşmek niyetinde.

Buenos Aires’e giderken uçakta açıklamalarda bulunan İngiltere Başbakanı May "tam anlamıyla şeffaf, neler olduğunu ortaya koyacak ve sorumluların net olarak ortaya çıkarılacağı bir soruşturma yürütüldüğünü görmek istediğini" söyledi.

Kesinleşmiş değil

İngiliz The Guardian gazetesi, Başbakanlık yetkililerinin İngiltere Başbakanı’yla Suudi Veliaht Prens arasında kesinleşmiş bir resmi görüşmenin olacağını henüz doğrulamadıklarını yazdı.

Suudi rejimi ve Veliaht Prens’i eleştiren yazılar kaleme alan Suudi asıllı gazeteci Cemal Kaşıkçı, geçen ay İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluk binasına girdikten sonra bir daha dışarı çıkamadı.

Suudi yönetimi Veliaht Prens Selman’ın Kaşıkçı’nın öldürülmesinde bir rolü olduğunu reddediyor. ABD Başkanı Donald Trump da Suudilere destek vermiş ve bu konuda henüz yanıtlanması gereken sorular olduğunu söylemişti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.