Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

"İdlib’de, Türkiye’den Başka Alternatif Yok"

Rusya Devlet Başkanı’nın Basın Sözcüsü Peskov, Rusya’nın İdlib’deki teröristlerin varlığından endişe duymaya devam ettiğini, ancak Türkiye ile işbirliğine alternatif görmediğini belirtti
SDE Editör
16 Aralık 2019 10:16
A+
A-

TİME TÜRK

Rusya Devlet Başkanı'nın Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın İdlib'deki teröristlerin varlığından endişe duymaya devam ettiğini, ancak Türkiye ile işbirliğine alternatif görmediğini belirtti.

Peskov, “Pervıy kanal” da düzenlenen “Büyük oyun” programında yaptığı açıklamada “Bu işbirliği devam ediyor ve kısa süre önce Soçi'de iki ülkenin lideri, İdlib'de Soçi anlaşmalarını uygulama konusunda işbirliğini sürdürme kararlılığını yineledi. Aynı zamanda, terörist tehdidin Idlib'de kaldığı endişesini de gizlemiyoruz, şimdilik İdlib'den teröristleri göndermek mümkün olmadı. Teröristler orada bulunuyor ve hem Suriye ordusuna hem de bizim ordularımıza tehdit oluşturuyorlar” diye konuştu.

Kremlin sözcüsü, bu durumda ne yapılmalı? sorusuna verdiği cevapta “Türkiye ile işbirliğine devam etmek gerekiyor, başka bir alternatif yok” ifadelerine yer verdi.

 

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.