Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

'Hamas'a Darbe Vuracak Bir Askeri Harekat Planlıyoruz'

İşgalci İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'a 'öldürücü darbe vuracak' askeri planlar hazırladıklarını söyledi
SDE Editör
23 Ağustos 2019 10:29
A+
A-

MEPA NEWS

Netanyahu, Ukrayna seyahati öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada "Hamas'a öldürücü bir askeri darbe vuracak planlar geliştirdiklerini" öne sürdü.

"Hamas'a karşı kapsamlı bir askeri harekat planlandığını" söyleyen İsrail başbakanı bu harekatın "Geçmişte görülenlerden farklı olacağını" dile getirdi.

Netanyahu siyasi rakipleri tarafından Gazze'ye yönelik bir hamle gerçekleştirmemek ve İsrail'in güvenliğini sağlayamamakla suçlanıyordu.

İsrail'de 17 Eylül tarihinde ikinci kez düzenlenecek erken seçim öncesi tarafların tartışma maddeleri arasında önemli konulardan biri Gazze meselesi.

İsrail'in Bilim, Teknoloji ve Uzay Bakanı Ofir Akunis de İsrailli Kanal 20'ye yaptığı açıklamada Gazze'ye yönelik bir harekat planladıklarını ifade etmişti.

Gazze'deki Filistinli gruplar ve İsrail arasında zaman zaman çatışmalar yaşansa da, 2014'ten sonra bölgede kapsamlı bir savaş yaşanmadı.

2014'te bölgede yaşanan savaşta Gazze'de 1500'ü aşkın sivil İsrail saldırılarında öldürülmüştü.

İsrail'de de biri Taylandlı 6 sivil Hamas'ın silahlı kolu Kassam Tugayları ve Gazze'deki diğer gruplar tarafından atılan roketler sonucu ölmüştü.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.