Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Hamaney'den Irak'a çağrı: Amerikan Askerlerini Ülkenizden Çıkarın

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran'a iki günlük resmi ziyarette bulunan Irak Başbakanı Abdülmehdi'den ABD askerlerinin, 'mümkün olan en çabuk sürede' Irak'ı terk etmesini sağlamasını istedi.
SDE Editör
07 Nisan 2019 08:29
A+
A-

TİMETÜRK

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran'a iki günlük resmi ziyarette bulunan Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi'den, ABD askerlerinin "mümkün olan en çabuk sürede" Irak'ı terk etmesini sağlamasını istedi.

İran medyasına göre ikilinin görüşmesinde Hamaney Irak Başbakanı'na "Amerikalıların askerlerini Irak'tan geri çekmesini bir an önce sağlamalısın. Çünkü onları uzun süreli askeri varlık gösterdikleri ülkelerden çıkarmak zor oluyor." dedi. Hamaney'in ofisinden yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin de görüşmede hazır bulunduğu belirtildi.

İran'ın dini lideri, Irak Meclisi, hükümeti ve siyaset adamlarının ABD'nin gözünde makbul olmadığını ve Washington'ın onları siyaset sahnesinden silmeyi planladığını dile getirdi.

ABD'nin sadece askeri olarak Irak'ta kalmayı hedeflemediğine işaret eden Hamaney, "Washington yönetiminin bu ülkede uzun süre kalmayı ve işgalin ilk yıllarındaki gibi bir hükümet kurmayı planladığını" ifade etti.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.