Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Filistin İslami Cihad heyeti Moskova'ya gitti

Rusya Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine İslami Cihad Hareketinden oluşan bir heyet, Moskova'ya gitti.
Sde Editör
08 Ağustos 2018 09:38
A+
A-

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi, hareket liderlerinden oluşan bir heyetin Rusya'nın başkenti Moskova'ya ulaştığını açıkladı.

İslami Cihad tarafından konuya ilişkin yapılana açıklamada, İslami Cihad Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad En-Nehhale başkanlığındaki heyette hareketin siyasi birimi üyeleri Muhammed El-Hindi ve Enver Ebu Taha'nın yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, İslami Cihad heyetinin Moskova'ya Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın daveti üzerine resmi bir ziyaret için gittiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca heyetin Moskova'da Rus yetkilerle yapacağı görüşmelerde Filistin'deki son gelişmeleri ele alacağı belirtildi.

İslami Cihad Hareketi'nin siyonist rejimin yalanlarını çürütmeye önem verdiği, Filistin halkının haklarına ve sabitelerine bağlı olduğu vurgulanan açıklamada, hareketin işgal rejiminin saldırılarını ve ihlallerini anlatmaya çalıştığı dile getirildi.

Açıklamada, İslami Cihad heyetinin Rus yetkililere Filistin davasını tasfiyeyi hedefleyen komplolar ve özellikle de ABD'nin girişimleri hakkında bilgi vereceği açıklandı. (İLKHA)

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.