Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

'Dünya Barışı İçin Filistin Sorununun Çözülmesi Şart'

Siyonist İsrail'in baskı ve adaletsizliğine sessiz kalmayacaklarını vurgulayan Malezya Başbakanı Mahathir, "Eğer dünya barışı için bir fırsat olacaksa Filistin sorununun çözümü şarttır." değerlendirmesinde bulundu
SDE Editör
23 Mayıs 2019 10:47
A+
A-

DİRİLİŞ POSTASI

Malezya'nın idari başkenti Putrajaya'da Filistinlilere iftar veren Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Filistin-İsrail sorununa ve Malezya'nın İsrail'in işgalci politikalarına karşı tavrına dair değerlendirmede bulundu.

"SESSİZ KALMAYACAĞIZ"

Ülkesinin Filistin davasına bağlılığının süreceğini ve Malezya'nın her zaman Filistinlilerin yanında saf tutacağını belirten Mahathir, "İsrail rejiminin baskı ve adaletsizliği sürdüğü müddetçe bu konuda sessiz kalmayacağız." şeklinde konuştu.

"MALEZYALILAR FİLİSTİNLİLERİN ACISINI ULUSLARARASI CAMİAYA HATIRLATTI"

Mahathir, dünya genelinde İsrail'in protesto edildiği birçok faaliyette Malezya'nın yer aldığını ifade ederek, "Malezyalılar Gazze'deki işgali kırmak için deniz ve kara konvoyları da dahil olmak üzere birçok protestoya katıldı ve Filistinlilerin acısını uluslararası camiaya hatırlattı." dedi.

"DÜNYA BARIŞI İÇİN FİLİSTİN SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ ŞART"

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının Orta Doğu'da terörizmin ana sebebi olduğunun altını çizen Mahathir, "Terör ve militanlık, İsrail'in uyguladığı devlet terörünün doğrudan sonucudur. Bu mesele güçlü Batılı devletler tarafından gözardı edilmektedir." ifadesini kullandı.

Mahathir, Filistin sorununun dünya ve insanlık için önemine dair şunları söyledi:

"Bunu daha önce de çoğu kez söyledim. Eğer dünya barışı için bir fırsat olacaksa Filistin sorununun çözümü şarttır. Bu sorunu çözmek için uluslararası camia yerinden edilen Filistinlilerin derdine çare bulmalı, İsraillilerin kanunsuzca ellerinden aldığı toprakların iade edilmesini sağlamalıdır. Soykırımcı İsrail ordusunun Filistin'deki işgalleri sonlandırılmalı ve Filistinlilerin ana vatanlarına dönmeleri temin edilmelidir."

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.