Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Cenevre Uluslararası İlişkiler ve Kalkınma Konseyi’nden Mescid-i Aksa'ya İlişkin Açıklama

Cenevre Uluslararası İlişkiler ve Kalkınma Konseyi, işgalci israil güçlerinin saldırılarına ilişkin basın açıklaması yaptı.
SDE Editör
21 Nisan 2022 15:18
A+
A-

Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi,

"Cenevre Uluslararası İlişkiler ve Kalkınma Konseyi (GCIAD), İsrail İşgal Güçleri tarafından gerçekleştirilen tehlikeli tırmanışı ciddi bir endişeyle izliyor ve kutsal Ramazan ayında Müslümanlar için en kutsal yerlere yapılan vahşi saldırıları şiddetle kınamaktadır.

Dini ibadetlerini yapan yüzlerce masum insan, İsrail İşgal Güçleri tarafından bir dizi ihlal ve baskının kurbanı olmaktadır. Bu hareket, her yıl mübarek Ramazan ayı boyunca tekrarlanmaktadır. Öncelikle ihlallerin durdurulması ve Filistin halkının korunması için acilen müdahale edilmesi, ardından suçların soruşturulması ve faillerin hesap vermesi gereklidir.

Başta BM Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası toplulukları Filistin meselesini İslami (dini) bir mesele olarak değil, Filistinlilerin insan haklarının temel meselesi olarak ele almaya çağırıyoruz.

Birinci öncelik, İsrail güçlerinin tırmandırdıkları şiddete karşı derhal harekete geçmek, Filistinlilerin vazgeçilmez insan haklarını savunmak ve uluslararası yasaların uygulanmasını aktif olarak desteklemektir.

GCIAD, kimseyi geride bırakmamamız gerektiği için bu en acil anda Filistin topluluklarının yanında olmak anlamına gelen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SDGs)’lerinin gerçekleştirilmesi adına barış ve adaletin gelişimini desteklemek için aktif olarak çalışmaktadır."

Kaynak: https://gciad.ch/Media-Statement-on-the-Situation-in-El-Aqsa-2022

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.