Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD YPG'ye 250 TIR silah yardımı yaptı

ABD, Deyrizor operasyonu kapsamında terör örgütü YPG'nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) 250 TIR içerisinde ağır silah ve zırhlı Hummer araçları gönderdi.
Sde Editör
09 Haziran 2018 08:09

ABD, Deyrizor operasyonu kapsamında terör örgütü YPG'nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) 250 TIR içerisinde ağır silah ve zırhlı Hummer araçları gönderdi.

ABD, Deyrizor operasyonu kapsamında YPG'nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) 250 TIR'la ağır silah ve zırhlı Hummer araçları gönderdi. ABD, şimdiye kadar DSG'ye 4800 TIR'la DSG'ye ağır silah ve zırhlı araçlar gönderdi. ABD son 4 gündür her gün silah ve araç yardımında bulunuyor.

"ABD, DEYRİZOR'DA ASKERİ VARLIĞINI ARTIRIYOR"

ABD'nin Deyrizor operasyonu nedeniyle bu sabah kendilerine zırhlı araçlar ile ağır silahlar gönderdiğini belirten DSG yetkilisi, "ABD Deyrizor'da askeri varlığını artırıyor. ABD'nin Deyrizor'da 3 askeri üssü de bulunuyor. Kendi üslerinde askeri varlığını artırıyor" dedi.

SON 4 GÜNDÜR SİLAHLAR HER GÜN GELİYOR

DSG yetkilisi, "ABD, Deyrizor operasyonu nedeniyle bize 250 TIR'la zırhlı Hummer araçları ile ağır silahlar gönderdi. Pikap araçlar da gönderdi. Son 4 gündür silahlar her gün geliyor. Çünkü ihtiyaç var. Deyrizor'un doğusunda IŞİD'e yönelik operasyonumuz devam ediyor. Silahlar ve zırhlı araçlar Kürdistan bölgesinden (Kuzey Irak) karayoluyla Semelka Sınır Kapısından sokuldu. Oradan da TIR'larla Deyrizor doğusuna bırakıldı" ifadelerini kullandı.

ABD, ŞİMDİYE KADAR 4800 TIR İÇERİSİNDE AĞIR SİLAH VE ZIHRLI ARAÇ GÖNDERDİ

ABD, şimdiye kadar DSG'ye 4800 TIR'la DSG'ye ağır silah ve zırhlı araçlar gönderdi. Ankara, YPG'ye silah verilmesine şiddetle karşı çıkıyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.