Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Abbas: "Filistinlilerin, Amerika aleyhindeki tutumu sert olacak"

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Amerika ve Siyonist rejimin, Filistin karşısında taahhütleri ve varılan anlaşmaları çiğnediklerini belirterek, kendilerinin de anlaşmalara uymayacaklarını söyledi.
Sde Editör
24 Ekim 2018 10:00
A+
A-

IRNA

Amerika’nın, FKÖ’nün Washington Bürosunu kapatmak, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımak ve Trump yönetiminin Yahudi yerleşimle ve bazı diğer konulardaki tutumuna işaret eden Abbas, Amerikan yönetiminin yaptıklarının tam olarak varılan anlaşmalara aykırı olduğunu söyledi.

Filistin Merkez Konseyinin gelecek oturumunda alacağı kararların çok hassas olacağını ifade eden Abbas, hiçbir Filistinli liderin bu kararları çiğneme hakkı olmayacağını söyledi.

Abbas, Konseyin gelecek toplantısında bölgesel, örgütsel ve Amerika’nın Filistin konusu karşısındaki tutumu dahil siyasi konuların inceleneceğini söyledi.

Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) ikinci en yüksek karar organı olan Filistin Merkez Konseyinin 29. Toplantısı Ağustos ayında Ramallah kentinde düzenlendi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.