Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Teknoloji İslam Karşıtlığını Çocuklara Nasıl Kodluyor?

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, İslam karşıtlığının çocuklara teknolojiyle kodlandığını söyledi. Likoğlu, "Çizgi filmler en tehlikelisidir" dedi.
SDE Editör
27 Mayıs 2021 10:58
A+
A-

YENİ ŞAFAK

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'nda konuştu.

Yeni Şafak'tan Muhammed Kurtar'ın 'İslam karşıtlığı çocuklara teknoloji ile kodlanıyor' başlıklı haberine göre konunun teolojik anlamı dışında tartışıldığına vurgu yapan Likoğlu, bunun yeni bir durum olmadığını, Orta Çağ’a dayandığını söyledi. Likoğlu, "Bugün özellikle basın özgürlüğü adı altında Peygamber Efendimize yapılan hakaretlerin, kavramlarının tamamının Orta Çağ'da Hıristiyan dünyasının Peygamber Efendimize yönelik söylediği ifadeler olduğunu bilmemiz gerekir" dedi.

'Oyunlardaki kötü karakterler Müslüman'

Orta Çağ sonrası İslam’a yönelik düşmanlığın Haçlı seferleri yerine misyonerlikle sürdürüldüğünü kaydeden Likoğlu, İslam karşıtlığının çocuklara teknolojiyle kodlandığını ve medyanın çok tehlikeli bir alan olduğunu anlattı. Likoğlu şöyle konuştu:

"Çizgi filmlere baktığımız zaman, en tehlikelilerine odaklandığımızda çocuklarımızın zihinlerinin kodlandığı aşamada karşılaştıkları bir durum. Bu açıdan baktığımız zaman çizgi filmler en tehlikelisidir. Geldiğimiz dönemde hepimizin çocuğunun elinde mutlaka akıllı bir cihaz var. Annesinin, babasının cep telefonunu ya da tableti elinde oluyor. Çocuklarımızın ve bu akıllı cihazlardaki oyunlara baktığımız zaman da aynı şekilde İslam karşıtlığını görüyoruz. Oyunlardaki kötü karakterler de Müslüman. Dolayısı ile İslam karşıtlığı konusunda medya çok tehlikeli bir alan."

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.