Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Çavuşoğlu: "Bu küresel sistem kapsayıcı bir şekilde reforma tabi tutulmalı"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz Türkiye olarak diyoruz ki, 'bu küresel sistem kapsayıcı bir şekilde reforma tabi tutulması lazım ki ve karar verme mekanizmaları değişmesi lazım ki var olan sorunlara çare bulabilsin, görünür olsun, itibarı artsın" dedi.
SDE Editör
02 Ocak 2019 21:26
A+
A-

AA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Çarşamba Konferansları programına katıldı. 

Dışişleri Bakanı'nın konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

Çavuşoğlu: "Biz Türkiye olarak diyoruz ki, 'bu küresel sistem kapsayıcı bir şekilde reforma tabi tutulması lazım ki ve karar verme mekanizmaları değişmesi lazım ki var olan sorunlara çare bulabilsin, görünür olsun, itibarı artsın"

Çavuşoğlu: "Yurtta sulh, cihanda sulh her zaman mümkün olmayabilir. Bu dünyadaki gelişmelere bağlı. Biz bugün Afrin Harekatını yapıyorsak bunun bir gerekçesi var. Meşru zeminde gerektiği adımları da atmanız gerekiyor. Aynı şekilde Fırat Kalkanı"

Çavuşoğlu: "74'te Kıbrıs'a bu şekilde müdahale ettik. Bugün Ege konusunda gerilimler arttığı zaman Meclisimizin aldığı kararları hatırlatıyoruz. Bir taraftan sahil Güvenliğimiz diğer taraftan da tüm kurumlarımızla sert gücümüzü de gösterebiliyoruz"

Çavuşoğlu: "Bugün Türk Dış Politikamızın temel çerçevesi uygulamada girişimci ve insani dış politikadır"

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.