Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Orakoğlu: Darbelere Karşın Millet ve Devlet Birlikte Mücadele Etmeli
Emniyet Genel Müdürlüğü Eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, “Postmodern İhanet: 28 Şubat” başlıklı konferansta Türkiye’deki darbeci zihniyetin zihin dünyasını ve 28 Şubat’a giden süreci katılımcılar ile paylaştı.
24 Şubat 2021 18:15

‘28 Şubat Postmodern İhanetinin’, küresel ölçekli bir darbe olduğunu ifade Orakoğlu, bu süreçte 28 Şubatçıların, halkın milli ve manevi değerlerini hedef aldıklarını ifade etti. Her ülkenin bir derin devleti olduğunu ifade eden Orakoğlu, bu derin yapıların ülkelerinin milli manevi değerleri doğrultusunda hareket edip devletlerinin çıkarları doğrultunda hareket eden perde arkası yapılar olduğunu belirtti. Türkiye’deki darbeci derin devlet yapılanmasının ise çok uzun bir süre farklı ülkelerin çıkarlarını gözettiğini ve milli olmadığını vurguladı. Nitekim bunun karşılığının ise 60’larda, 70’lerde, 80’lerde ve 28 Şubat süreçlerinde son dönemde ise Gezi olayları ve 15 Temmuz süreçlerinde de su yüzüne çıktığını vurguladı.

Bu doğrultudan hareket ettiğimde ise 28 Şubat’ın devam ettiğini ifade edilebileceğini belirten Orakoğlu, Küresel darbelere engel olunması gerektiğini bunun için de millet ve devletin birlikte mücadele etmesinin elzem olduğuna dikkat çekti.

Erbakan hükumetinin maruz kaldığı Postmodern darbe sürecine yönelik çarpıcı değerlendirmelerde de bulunan Orakoğlu, her ne kadar kamuoyunun önüne iltica söylemi sunulsa da sürecin perde arkasında Necmettin Erbakan’ın, milli para politikasını savunması ve Türk lirasının öncelik haline getirilmesi hususlarındaki yaklaşımı olduğunu vurguladı.Konuşmasının akabinde katılımcıların sorularını cevaplandıran Orakoğlu, SDE yetkililerine ve katılımcılara teşekkürlerini iletti ve konuşmasını neticelendirdi. SDE yönetiminin, Eski İstihbarat Daire Başkanı, Bülent Orakoğlu’na faaliyet takvimini takdim etmesiyle program tamamlandı.