Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
"Jammu&Keşmir Anlaşmazlığı: Güncel Krizin Bölgesel Barış ve Güvenliğe Tehditleri"
Pakistan Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Sajjad Qazi SDE'de düzenlenen "Jammu&Keşmir Anlaşmazlığı: Güncel Krizin Bölgesel Barış ve Güvenliğe Tehditleri" konferansında konuştu.
05 Eylül 2019 14:53

Stratejik Düşünce Enstitüsü'nde "Jammu&Keşmir Anlaşmazlığı: Güncel Krizin Bölgesel Barış ve Güvenliğe Tehditleri" Konferansı düzenlendi. Uluslararası sistemin kanayan yarası "Keşmir" başlıklı konferans büyük ilgi gördü. 

SDE Başkanı Muhammet Savaş Kafkasyalı, SDE'nin diğer uluslararası sorunlarda olduğu gibi Keşmir konusuyla da yakından ilgilendiğinin altını çizdi. "Keşmir uluslararası hukukun sistemin en kadim problemi" dedi. Kafkasyalı, Türkiye-Pakistan bağlarına işaret etti ve "Keşmir sadece uluslararası sistemin problemlerinden birisi değil aynı zamanda bizim kardeşimiz dediğimiz Pakistan'ın dolayısıyla da bizim derdimiz" diye konuştu.

Konferansta konuşan Pakistan Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Sajjad Qazi, Keşmir krizini değerlendirdi. Qazi, Hindistan işgali altında yaşayan ezilen Keşmir'e koşulsuz destekleri için Türkiye'ye teşekkür etti.

Pakistan Ankara Büyükelçisi SDE ekibiyle bir süre sohbet etti.