Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Uluslararası Diplomasi Okulu Başlıyor
Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) bünyesinde her yıl düzenlenen "Uluslararası Diplomasi Okulu" Eğitim Programı kayıtları başladı...
13 Mart 2023 10:44
A-
A+

Diplomasi, günümüz dünyasının en önemli iletişim tekniğidir. Bu teknik, iç ve dış mecrada kişinin duruşunu, konumunu ve en önemlisi saygınlığını gösteren yegâne unsurdur. Bu noktada gençlerin bu iletişim tekniğini en iyi şekilde öğrenmeleri ve uygulamaları gerekmektedir. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı(YTB) ile her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz, aşağıda detayları belirtilen Uluslararası Diplomasi Okulu eğitim programı ile uluslararası gençlerin eğitimlerine katkı sunmayı hedeflemekteyiz. 

Ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin ülkemizi daha yakından tanıması, akademik ve mesleki donanımlarının artırılması, sivil toplum bilinciyle projeler üretilmesi ve sosyal sorumluluk/farkındalık oluşturulmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüğümüz Uluslararası Diplomasi Okulu Eğitim Programı başvuruları açıldı.

Uluslararası Diplomasi Okulu eğitim programı ile; Türkiye'de öğrenim gören bütün uluslararası öğrencilere diplomasinin ne olduğunu, alanlarını, kullanım tarzını, uyulması gereken kuralları gençlere sunmak için eğitim programı planlandı. Büyükelçi Söyleşileri, Atölye Çalışmaları ve SDE Panel/ Konferans programları ile haftalık sürdürülecek olan eğitim programında; Bölgesel Çalışmalar, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Medya ve Güvenlik alanlarında eğitimler uygulanacak.

  

Eğitim nasıl olacak? 

  -Program; uluslararası ilişkiler, savunma ve güvenlik, medya ve sivil toplum, ekonomi ve iktisat, politika ve hukuk alanlarındaki uygulamalı eğitimleri kapsayacak ve bu alanlarda enstitü uzmanlarının yanında, konusuyla ilgili akademisyenler ve diplomatlar da tecrübelerini aktaracaktır. 

 

Kimler katılabilir? 

  -Programa, üniversitelerin bütün bölümlerinden, uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanına ilgi duyan lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlamış veya devam eden uluslararası öğrenciler katılabilecektir. 

  -Eğitimler her hafta perşembe ve cumartesi günleri öğleden sonraları olmak üzere yüz yüze icra edilecektir

   (Perşembe günleri 13.30-17.00 ve cumartesi günleri 13.30-15.00 arası).

 

Eğitim ne zaman başlayacak? 

  -Eğitim programı 25 Mart 2023- 22 Temmuz 2023 tarihleri arasında devam edecektir. Programa devam zorunludur.

 

Nasıl müracaat edilecek? 

  -Programa dahil olmak isteyen adayların SDE Akademi web sayfasında "www.sdeakademi.org" yer alan başvuru formunu doldurup ayrıca eğitim durumlarını gösteren belgeler ile dijital ortamda vesikalık fotoğraflarını ve CV’lerini şubat ayı sonuna kadar Stratejik Düşünce Enstitüsü’ne aşağıdaki mail üzerinden ulaştırmaları gerekmektedir. 

  -Adayların başvurularının değerlendirilmesini müteakip 21 Mart 2023 tarihinde SDE Akademik kurul üyeleri tarafından yüz yüze mülakat yapılacak olup uygun olduğu değerlendirilen adaylar 25 Mart tarihinde eğitime başlayacaklardır.

 

Müracaat için: 

-İlk olarak "https://sdeakademi.org/basvuru_0-727 "adresindeki başvuru formunun doldurulması, 

-İkinci olarak ise "sdeakademi@sde.org.tr" mail adresine eğitim durumlarını gösteren belgeler ile dijital ortamda vesikalık fotoğrafların ve CV’lerin gönderilmesi gerekmektedir. 

Son Başvuru Tarihi: 19 Mart 2023 

Mülakat: 21 Mart 2023  

 

Ayrıntılı bilgi için; 

Lisan Alkan: 0 530 926 41 13 "sdeakademi@gmail.com" mail adresi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Katılımınızı bekler, başarılar dileriz.