Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Stratejik Düşünce Enstitüsü(SDE), 2023-2024 Dönemi Araştırmacı Asistan Programı Başlıyor
Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) bünyesinde, uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında yetiştirilmek üzere, araştırmacı asistan programı açılacaktır.
22 Ağustos 2023 13:21
A-
A+

Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) bünyesinde, uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında yetiştirilmek üzere, araştırmacı asistan programı açılacaktır.

* Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamak maksadıyla, SDE bünyesinde önceki yıllarda olduğu gibi, 1 yıl süreli “Araştırmacı Asistan Yetiştirme Programı” açılmıştır.

* Programların maliyeti Stratejik Düşünce ve Araştırma Vakfı tarafından karşılanacak olup, öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

* Program 14 Eylül 2023-21 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Başlangıç Seviyesi Araştırmacı Asistan Programı” ile başlayacak olup, ilk seviyede yeterli olan adaylar, 11 Ocak 2024-18 Temmuz 2024 tarihleri arasındaki “İleri Seviye Araştırmacı Asistan Yetiştirme Programı”na katılmaya hak kazanacaklardır. Programda başarılı olanlara sertifikaları verilecektir.

* Programlar esas itibarıyla; uluslararası ilişkiler ve diplomasi, güvenlik, ekonomi, politika, sosyoloji, medya ve sivil toplum konularını içermektedir. Programda eğitimler, enstitü hocalarının yanı sıra; alanında uzman diplomatlar, büyükelçiler, siyasetçiler ve üst düzey yöneticiler tarafından verilecek ve küresel düzeyde bir bakış açısı kazandırılacaktır.  

* Programa, uluslararası ilişkiler alanına ilgi duyan ve temel bilgilere sahip olan master ve doktora öğrencileri katılabilecektir. Mülakatlarda başarılı olması halinde başka ülkelerden öğrenciler de programa katılabilecektir.

* Eğitimler yüzyüze olarak Ankara’daki SDE binasında verilecek olup, programlar gezi ve sosyal faaliyetlerle desteklenecektir.

* Eğitimler, her hafta Perşembe günleri öğleden sonra ve cumartesi günleri icra edilecektir.

*Başvurular, SDE Akademi Kurulu tarafından değerlendirilecek ve mülakata katılması uygun görülen adaylar, 13 Eylül 2023 tarihinde yapılacak olan mülakat sınavına telefonla çağrılacaktır. Ankara dışındaki adaylar, sadece mülakata online zoom üzerinden katılabilecektir.

Nasıl müracaat edilecek? 

 *Programa dahil olmak isteyen adayların SDE Akademi web sayfasında "www.sdeakademi.org" yer alan başvuru formunu doldurup ayrıca eğitim durumlarını gösteren belgeler ile dijital ortamda vesikalık fotoğraflarını ve CV’lerini 10 Eylül'e kadar Stratejik Düşünce Enstitüsü’ne aşağıdaki mail üzerinden ulaştırmaları gerekmektedir. (Sisteme yüklenecek fotoğrafların jpeg formatında ve çözünürlüğü düşürülmüş olması gerekmektedir. Örnek: 300*300)

 -İlk olarak "https://sdeakademi.org/basvuru_0-727 "adresindeki başvuru formunun doldurulması, 

 -İkinci olarak ise "sdeakademi@sde.org.tr" mail adresine eğitim durumlarını gösteren belgeler ile dijital ortamda vesikalık fotoğrafların ve CV’lerin gönderilmesi gerekmektedir. 

Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül 2023

Mülakat: 13 Eylül 2023  

Ayrıntılı bilgi için;  "sdeakademi@gmail.com" mail adresi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Katılımınızı bekler, başarılar dileriz.