Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Sinan Tavukcu SDAV Başkanı Oldu
SDAV Kurucu Başkanı Selahattin Yener’in kendi isteği ile başkanlık görevinden ayrılması üzerine vakıf genel kurulu, SDAV mütevelli üyesi Sinan Tavukcu’yu oybirliği ile Vakıf başkanlığı görevine getirdi. Kurucu Başkan Selahattin Yener ise Vakfın Onursal Başkanı oldu.
10 Ağustos 2020 16:50
A-
A+

Stratejik Düşünce ve Araştırma Vakfı (SDAV)’ın 12’inci Genel Kurulu yapıldı.

Stratejik Düşünce ve Araştırma Vakfı (SDAV)’ın 12’inci Genel Kurulu 08 Ağustos günü Ankara’da kendi binasında gerçekleştirildi.

SDAV Başkanı Selahattin Yener’in açış konuşmasından sonra Divan teşkil edildi. Divan Başkanlığına mütevelli üyesi Mehmet Coşkun Parlak, katipliklere mütevelli üyeleri Yücel Göktaş ve Efsun Nur Tavukcu seçildiler. 

 

SDE Başkan yardımcısı Alper Tan’ın 2019-2020 dönemi Faaliyet Raporunu sunmasını müteakiben SDAV’ın bağlı kuruluşu olan Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE)’nin Projeler Müdürü Fatih Sezgin, SDE Akademi’nin 2019-2020 dönemi faaliyetlerini anlattı.

SDE İç Politika ve Hukuk koordinatörü Prof. Dr. Tevfik Erdem, Savunma Güvenlik Koordinatörü (E) Kıdemli Albay Mithat Işık, Enerji ve Çevre Kurulu Başkanı Öner Gülyeşil ve SDE Başkan Yardımcısı Doç. Dr. (E) Tümgeneral Güray Alpar’ın Türkiye ve Dünya gündemine ilişkin konuşmalarının ardından Genel Kurul’un diğer gündem maddelerine geçildi.

2019 yılı Gelir-Gider Tablosunun görüşülmesi, Denetim Kurulu Raporunun okunmasından sonra Yönetim ve Denetim Kurulu oy birliği ile ibra edildi. Ardından 2020 yılı tahmini bütçesi görüşüldü ve oy birliği ile karara bağlandı.

Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyeleri oy birliği ile seçildi. Sinan Tavukcu SDAV Başkanlığına getirildi.

Mütevelli üyesi Ayhan Bakan’ın vakfın kurulduğu 2009 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten Selahattin Yener’e vakıf mütevellisi adına teşekkür konuşmasının ardından vakıf başkanı Selahattin Yener başkanlık görevini SDAV mütevelli üyesi Sinan Tavukcu’ya devretti ve Genel Kurul tarafından Vakfın Onursal Başkanı olarak seçildi.