Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
SDE İş Konseyi'nden Basın Açıklaması
SDE İş Konseyi Başkanı Orhan Gökdemir, Türkiye'ye dayatılan ekonomik yaptırım ve saldırılara ilişkin açıklama yaptı
15 Ağustos 2018 20:19
A-
A+

Yapılan açıklamanın metni şu şekilde:

STRATEJİK DÜŞÜNCE ENSTİTÜSÜ İŞ KONSEYİ olarak ülkemizin maruz kaldığı ve hiçbir ekonomik veri ile açıklanamayan insani ve ahlaki olmayan, siyasi ve ekonomik saldırıları en ağır şekilde kınıyoruz. Ülke olarak başlattığımız uzun soluklu, milli ekonomi modelimizi hedef alan tüm saldırılara karşı, sonucu ne olursa olsun Devletimizin, milletimizin, Başkanımızın ve ekonomi yönetimimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu ilan ediyoruz. Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz. Diklenmeden dik duran ve kararlı duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Zor zamanlarda safları sıklaştırmayı, kardeşce nimeti ve külfeti paylaşmayı bilen halkımız, bu savaşta yenilmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterecektir. Bu hususta devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır.

Türkiye'nin önemli Strateji ve Düşünce kuruluşu STRATEJİK DÜŞÜNCE ENSTITÜSÜ İŞ KONSEYİ olarak, bu mücadelede üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Cenab-ı Allah Devletimizin ve Milletimizin yâr ve yardımcısı olsun.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Orhan GÖKDEMİR

SDE İş Konseyi Başkanı