Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
SDE Gelecek Nesil Akademisi, ‘Diaspora ve Göç’ Başlıklı Dersle Başladı
SDE Akademi ve YTB İşbirliği ile gerçekleştirilen Gelecek Nesil Akademisi’nin açılışı İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz tarafından verilen, ‘Diaspora ve Göç’ dersi ile başladı.
17 Mart 2019 18:35
A-
A+

SDE Akademi ve YTB İşbirliği ile gerçekleştirilen Gelecek Nesil Akademisi başladı. SDE Başkanı Muhammet Savaş Kafkasyalı tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmasının ardından, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, gerçekleşen ilk Ders kapsamında uluslararası göç’ün nedenleri, dünya üzerinde göç hareketleri, mülteci sorunu ve çözümüne ilişkin değerlendirmeler yaptı. Emekli Büyükelçi Umut Arık’ta ders kapsamında ‘Gelecek Nesil Akademisi’ nde ‘Dünyadaki Türkler: Kısa Bir Tarihçe’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. SDE Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Koordinatörü Doç. Dr. Erkin Ekrem'de ders kapsamında değerlendirmelerde bulundu. Açılış dersine SDE Yöneticileri de iştirak ederken, ders sonrası gerçekleşen ikili görüşmelerde öğrencilerin soruları yanıtlandı.