Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
SDE Cumartesi Sohbeti Bu Hafta Nallıhan'da Yapıldı
Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş‘ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya ilgi büyüktü.
11 Temmuz 2020 22:45
A-
A+

Stratejik Düşünce Enstitüsü Cumartesi Sohbeti programını bu hafta Nallıhan'da düzenledi. Toplantı Ankara milletvekili Nevzat Ceylan, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş ve Çayırhan Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı.

SDE Başkanı Muhammet Savaş Kafkasyalı, SDE Başkan Yardımcıları Alper Tan, Sinan Tavukcu, Tümgeneral (E) Dr. Güray Alpar, SDE Savunma ve Güvenlik Koordinatörü Kd. Albay (E) Mithat Işık, SDE İç Politika ve Hukuk Koordinatörü Prof. Dr. Tevfik Erdem, SDE Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Uzmanı Dr. Hatice Çelik, SDE Eneji ve Çevre Kurulu Başkanı Öner Gülyeşil'in katılımıyla gerçekleşen toplantıda gündem değerlendirmesi yapıldı, pandemi sonrası uluslararası sistem ve dünya düzeni tartışıldı.

Cezayir Büyükelçisi Mourad Adjabi'nin katılımıyla gerçekleşen toplantıya İran, Cezayir, Uganda ve Rusya Büyükelçiliklerinden üst düzey diplomatlar da katıldı. Büyükelçi Ergin Soner, TİKA Başkan Danışmanı Ali Maskan, Prof. Dr. Tufan Karataş, Tümgeneral (E) Mehmet Özoğlu da Cumartesi Sohbeti'nin katılımcıları arasındaydı. 

Sohbetli kahvaltının ardından Nallıhan'da gezi düzenlendi. Gezide duraklardan birisi de ülkemizin önemli kuş alanlarından biri olan Nallıhan Kuş Cenneti'ydi. Ayrıca Sakarya Nehri üzerinde bulunan Sarıyar Barajı'nda tekne turu yapıldı. Tapduk Emre Türbesi ziyaret edildi.