Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
SDAV Kurucularından Nuri Adabağ (Dağdağan) Hakka Yürüdü
Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE)'nin bağlı olduğu Stratejik Düşünce ve Araştırma Vakfı (SDAV) Kurucu Mütevellisinden, dava adamı ve Anadolu’nun çilekeş işadamlarından NURİ ADABAĞ (DAĞDAĞAN) Hakkın rahmetine kavuştu.
20 Mart 2019 10:30
A-
A+

Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE)'nin bağlı olduğu Stratejik Düşünce ve Araştırma Vakfı (SDAV) Kurucu Mütevellisinden, dava adamı ve Anadolu’nun çilekeş işadamlarından NURİ ADABAĞ (DAĞDAĞAN) Hakkın rahmetine kavuştu. Mekanı Cennet Olsun. Nuri Adabağ’ın cenazesi 20.03.2019 (bugün) ikindi namazını müteakip memleketi Bitlis Tatvan Adabağ köyünde defnedilecektir.

SDE, SDAV, Adabağ ailesi, sevenleri, arkadaşları, dostları ve yakınlarının başı sağolsun.

Nuri Adabağ kimdir?

Nuri Adabağ, 1954 Bitlis / Tatvan'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tatvan'da, Sanat Enstitüsü'nü ise Van'da tamamladı. Askerlikten önce ticaretle iştigal etti ve kendi aile şirketini kurdu. Yedi yıl Tatvan Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı, yedi yıl da Bitlis Anavatan Partisi İl Başkanlığı yaptıktan sonra bu görevle beraber PİÜS Batman bölge yönetiminde görev aldı. Ayrıca bir ara mahalli spor kulüplerinde başkanlık yaptı. Ankara’da da işyerleri ve şirketleri olan Nuri Adabağ, genellikle Tatvan'da ikamet ediyordu. Songül hanımla evli ve üç çocuk babasıydı.
Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Doğu, Güneydoğu konusunda hükümetlerin ve önemli devlet kurumlarının düşünce ve görüşlerine müracaat ve itibar ettiği önde gelen isimler arasındaydı. Açık sözlü, samimi, esprili, dürüst, güvenilir ve cesur kişiliği ile hemen fark edilen bir insandı. Terör örgütünün tehdit ve saldırılarına, ucuz siyasetin ayak oyunlarına karşı çok direndi ve hiç pes etmedi.
Nuri Adabağ, 5 Şubat 2009’da kurulan Stratejik Düşünce ve Araştırma Vakfı (SDAV) Kurucu Mütevellisi’nde yer alıp “Yeni Türkiye’nin düşünce merkezi” SDE’nin doğmasına vesile ve destek olarak sadaka-i cariye anlamında gelecek kuşaklara bitmeyen bir miras bıraktı. Son nefesine kadar da SDAV ve SDE’nin çalışmalarını gözetti, maddi-manevi katkı ve moral verdi.
Mekanı Cennet olsun..