Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Pakistan Büyükelçiliği Heyeti SDE'yi Ziyaret Etti
Pakistan Büyükelçilik Müsteşarı Umer Sıddıque ile Büyükelçilik Başkatibi Abdul Ekber SDE'yi ziyaret etti
01 Mart 2019 09:35
A-
A+

SDE'de yapılan toplantıda son günlerde Pakistan'ın komşusu Hindistan arasnda savaşın eşiğine varan gerilim değerlendirildi. Toplantıya  Pakistan Büyükelçiliği Siyasi Müsteşarı Umer Sıddıque ve Pakistan Büyükelçiliği Başkatip ve Basın ateşesi Abdul Ekber'in yanı sıra SDE Başkanı Muahmmet Savaş Kafkasyalı, Başkan yardımcıları Sinan Tavukcu ve Alper Tan, Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Koordinatörü Prof. Dr. Erkin Ekrem, İç Politika ve Hukuk Koordinatörü Prof. Dr. Tevfik Erdem, Savunma ve Güvenlik Kurulu Başkanı E. Tümgeneral Dr. Güray Alpar ve Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Uzmanı Dr. Hatice Çelik katıldı.

Pakistan Ankara Büyükelçisi M. Sajjad Qazi, 4 Mart Pazartesi saat 14:30'da "Uluslararası Sistemde Pakistan: Küresel ve Bölgesel Perspektifler" başlıklı konferans verecek ve Pakistan-Hindistan arasındaki son gerilimin arka planını anlatacak. Gazetecilerinde sorularını cevaplandıracak.