Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Kosta Rika: Bilinmeyen Yenilikçi İmkanlar-İş Birliği-İnovasyon
"Kosta Rika: Bilinmeyen Yenilikçi İmkanlar-İş Birliği-İnovasyon" Konferansı 20 Ekim Perşembe Günü SDE'de...
18 Ekim 2022 11:25
A-
A+

Riski en aza indirmek, gerçek anlamda rekabetçi avantaj sağlamak, işbirlikçi bilgi alışverişleri belirlemek ve böylece sacayağını kurmak…
Etkilerini hızlı bir şekilde hayata geçirmek için işbirliği ve inovasyon proje türlerini seçme yeteneği, her geçen gün yalnızca rekabet avantajı yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda belki de tek sürdürülebilir rekabet avantajı haline geliyor.
Kosta Rika dünyanın en iyi kahve ve ananas ihracatçılarından biri olarak tanınırken, 1990'larda mikroçip üretimi sonrasında ise hizmet ve ileri teknoloji ihraç eden bir ülkeye dönüşmüştür. İşlerin çok yönlülüğünü, yaratıcı ürün ve hizmet üretimini ve insan kaynaklarının kalitesini yansıtan göstergelerde ülkenin küresel ve bölgesel olarak gelişmekte olduğu gözlemleniyor: motivasyonu yüksek, kararlı ve yaratıcı.
Ulaşımdaki kirliliğini azaltmak için hidrojen teknolojileri yaratmanın yanı sıra, Kosta Rika'nın amiral gemisi projeleri arasında 39 günde Mars'a roketle ulaşmayı hedefleyen devrim niteliğindeki plazma motoru çalışmaları; benzeri görülmemiş kapasite ile 2 cm'ye kadar aktif uydu nesnelerini, risk unsurlarını ve enkazları takip edebilen bir Uzay Radarı; ve diğer birçok etkileyici faaliyetin yanı sıra skolyoz ağrı yönetimini ve sağlığı iyileştirmeyi ele alarak Kosta Rika'da omurga implantı bileşenleri üretimi yoluyla biyomedikal mühendisliği yapan dünyanın 1 numaralı tıbbi teknoloji şirketi yer almaktadır.

20 Ekim Perşembe günü saat 14.00’te Stratejik Düşünce Enstitüsü'nde (SDE), Kosta Rika'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Gustavo Campos Fallas'ın katılımıyla gerçekleştirelecek olan konferansa, hepiniz davetlisiniz.