Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü
15 Kasım 2019 12:39
A-
A+

Stratejik Düşünce Enstitüsü ve Lahor Barış Araştırmaları Merkezi işbirliği ile 20 Kasım - 21 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara'da "Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü" Kongresi gerçekleştirilecek. 

Açılışını Azad - Cammu Keşmir Devlet Başkanı Sayın Serdar Mesud Han ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Sayın Fuat Oktay'ın yapacağı kongreye ABD, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Cezayir, Endonezya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İran, Malezya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Rusya, Sri Lanka, Tunus ve Türkiye'den bakan, bakan yardımcısı, devlet adamları, bürokratlar, çok sayıda büyükelçi ve diplomatlar ile askeri yetkililer katılacak. Uluslararası kongrede kendi alanlarında uzman ulusal ve uluslararası konuşmacılar, tarih, hukuk, politika ve güvenlik oturumlarında konularına ilişkin kapsamlı değerlendirmelerde bulunacak. Uluslararası kongrenin ilk gününde başta Keşmir krizi olmak üzere dünyanın kanayan yaralarına ve uluslararası sistemdeki yanlış ve eksikliklere yönelik araştırmalara yön verecek, yeni perspektifler ve fikirler paylaşılacak. Kongrenin ikinci günü katılımcılar ve davetlilerin iştiraki ile iki turlu “Keşmir Sorunu Üzerine Stratejik Düşünce Çalıştayı” düzenlenecek. Konu başlıkları, panelleri ve çalıştaylarıyla zengin içerikli kongremiz basına açık olup SDE'nin youtube sayfasından (http://www.youtube.com/stratejikdüşünceenstitüsü) da canlı olarak yayınlanacak.