Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneği Başkanı Sevba Abdula SDE’yi Ziyaret Etti
16 Ağustos 2021 15:57
A-
A+

Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneği Başkanı, Sevba Abdula Stratejik Düşünce Enstitüsü’nü ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında SDE ve Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneği arasında işbirliği yapılabilecek konular ve çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunuldu. Balkanlara ilişkin değerlendirilmelerinde yapıldığı ziyarette SDE Başkanı E. Tümg. Doç. Dr. Güray Alpar ve Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneği Başkanı Sevba Abdula karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

Fettah Efendi Eğitim ve Düşünce Derneği Kuzey Makedonya’da sivil toplum faaliyetlerinin yürütülmesinin yanı sıra Balkan çalışmaları da öne çıkıyor.

Sevba Abdula kimdir?

1984 yılında Üsküp’te doğdu. 2008 yılında lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Din ve Milliyetçilik: Sırp Ortodoks Kilisesi ve Sırp Milliyetçiliği Örneği başlığı ile yüksek lisansı eğitimini sonlandırdı. Halen Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Balkanlar, Milliyetçilik, din-devlet ilişkileri, tarih ders kitapları, Sırp milliyetçiliği gibi alanlarda araştırmalara yoğunlaşmıştır.