Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Cumartesi Sohbeti'nde Bu Hafta: Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekili
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal Stratejik Düşünce Enstitüsü Cumartesi Sohbeti'nin bu haftaki konuşmacısıydı. Ünal Türkiye ve uluslararası toplum üzerine son gelişmeleri diplomat, asker, akademisyen ve gazetecilere değerlendirdi.
30 Kasım 2019 13:37
A-
A+

Stratejik düşünce Enstitüsü (SDE) Cumartesi Sohbeti'nin konuşmacısı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'dı. Ünal Türkiye ve uluslararası toplum üzerine geniş bir değerlendirme yaptı. 

Ünal, uluslararası toplumun artık işlevini yitirdiğini söyledi, "Uluslsrarası ilişkiler artık kurumlar üzerinden değil, kişiler üzerinden yürüyor" tespitinde bulundu. 

"Yeni bir dünyaya evriliyoruz" diyen Mahir Ünal, tüm dünyanın 10 yıl bir türbülansa gireceğini, bu zaman zarfında sağlam durmanın önemli olduğunu vurguladı. 

"Türbülans Türkiye, İngiltere ve Rusya için çok önemli. Ancak İngiltere'de yaşanan Brexit krizinden dolayı İngiltere'nin bu türbülanstan sağlam çıkabileceğini düşünmüyorum. Ayrıca Avrupa Birliği de bu türbülanstan çıkamayacak" diye konuştu. 

 SDE'nin Kahvaltılı sohbet programına çok sayıda asker, diplomat, gazeteci ve akademisyen katıldı.