Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

S. Arabistan Rus Petrol Şirketlerine Yatırım Yapacak

Suudi Arabistan'ın ulusal petrol ve doğalgaz şirketi (ARAMCO) CEO'su Amin Nasır Rus Petrol Şirketlerine yatırımda bulunmak üzere Moskova'ya gitti.
Sde Editör
09 Kasım 2018 15:46
A+
A-

TASS

Suudi Arabistan'ın ulusal petrol ve doğalgaz şirketi (ARAMCO) CEO'su Amin Nasır Moskova'ya resmi ziyarette bulunuyor. Nasır, Rus petrol Şirketlerinin başkanları ile görüşecek. Nasır ziyarete ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada, "Novatek, Gazprom ve RDIF (Rusya Doğrudan Yatırım Fonu) ile görüşeceğiz. Ortaklarımızla çok sıkı ilişkilerimiz var ve Rusya ve dünyadaki büyüme fırsatlarına bakıyoruz" dedi. 

Haziran ayında, Rosneft ve Suudi Arabistan'ın, petrol ürünleri için çapraz-arzların yanı sıra rafinerilere ağır petrol kaliteleri için swap tedariki düzenleme olasılığını tartıştıkları bildirildi. Aramco, Novatek ile Arctic LNG 2 projesinde bir hisse satın almak istiyor.  Şirket, Novatek'ten sonra projenin ikinci en büyük hissedarı olmaya hazır. Ayrıca şirketin projeye yaklaşık 5 milyar dolar yatırım yapabileceği bildirildi.

 

 

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.