Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Putin: "Amerika kendisini besleyen eli ısırıyor"

ABD'nin dolarla yapılan işlemlere yönelik sınırlamalarını eleştiren Putin, 'ABD, kendini besleyen eli ısırıyor, bindiği dalı kesiyor' dedi.
Sde Editör
07 Haziran 2018 16:39
A+
A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde televizyonlardan canlı yayınlanan Direkt Hat programında halkın sorularını yanıtladı.

2 MİLYON SORU ULAŞTI

Rus yayın kuruluşu Sputnik'in haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le 2001'den beri her yıl düzenlenen Direkt Hat programı için bu yıl çağrı merkezlerine neredeyse 2 milyon soru ulaştı.

GÜNDEM: İÇ POLİTİKA, EKONOMİ, SOSYAL SORUNLAR

Çağrı merkezlerine ulaştırılan sorulara bakılınca bu yılki programda, iç politika ve ekonomik ile sosyal sorunlarla ilgili sorunların çoğunlukta olduğu görüldü.

TRUMP SORULDU

Putin'e yöneltilmesi için çağrı merkezlerine gönderilen sorulardan bazılarıysa; Rusya Devlet Başkanı Putin'in ABD Başkanı Donald Trump'la buluşmayı planlayıp planlamadığı oldu.

Putin'e Batı'yla ilişkilerin yakın zamanda düzelmesini bekleyip beklemediği, Rusya'daki geçim sıkıntılarını gidermek için ne yapmayı planladığı ve petrol fiyatlarının bu kadar hızlı yükselmesinin sebepleriyle ilgili sorular soruldu.

"ABD BİNDİĞİ DALI KESİYOR"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin dolarla yapılan işlemlere yönelik sınırlamalarını eleştirdi. Dolardan "şu anda evrensel olan tek para birimi" olarak bahseden Putin, ABD'nin dolarla yapılan işlemlere sınırlama getirmesi halinde kendi para birimine olan güveni zedeleyeceği uyarısında bulundu. Putin, "ABD, kendini besleyen eli ısırıyor, bindiği dalı kesiyor" şeklinde konuştu. Putin, Avrupa ülkelerinin, Rusya'ya uygulanan ekonomik yaptırımları iptal etmesi gerektiğini de belirtti.

Ayrıca, bu yılki program, Rusya lideri Putin'in tarihi bir destekle yeniden devlet başkanı seçildiği mart seçimleri sonrası dördüncü dönemine resmen başlaması ardından düzenlenen ilk program oldu.Rusya lideri geçen yıl düzenlenen programda dört saat süren canlı yayında kendine yöneltilen 70 soruya yanıt vermişti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.