Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD: 'Brunson serbest bırakılmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız'

ABD'nin Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 'Türkiye Papaz Brunson’ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız.' dedi.
Sde Editör
17 Ağustos 2018 09:31

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ülkesinin Türkiye'ye yönelik olarak başlattığı ekonomik savaşı derinleştirme arzusunda olduklarının mesajını vererek, "Türkiye Papaz Brunson'ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız." dedi.

Terör örgütleri FETÖ ve PKK bağlantıları iddiasıyla yargılanan ve tutukluluk hali ev hapsine çevrilen sözde rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılması halinde bile yaptırımların kalkmayacağını söyleyerek Brunson'ın yalnızca bir bahane olduğunu itiraf eden Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, dün yaptığı açıklamada, "Rahip Brunson'un bırakılması durumunda Türkiye'ye ek ithalat vergileri kalkmayacak." ifadelerini kullanmıştı.

ABD'den gelen bu çelişkili ifadelere karşın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bugün düzenlediği basın toplantısında, "Türkiye kimseyle ekonomik savaş peşinde değildir. Türkiye ekonomisi bundan sonra daha da güçlenecektir." dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.