Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

3. Havalimanı'na ilk inişi Erdoğan'ın uçağı yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan 'TC-ANK' adlı uçak, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi yaptı.
Sde Editör
22 Haziran 2018 09:09
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'ten miting sonrasında helikopterle Gaziantep Havalimanı'na geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK" adlı uçak, 3. havalimanına ilk inişi gerçekleştirmek üzere Gaziantep'ten havalandı. Uçak, 3. havalimanındaki 3 bin 750 metre uzunluğunda, 60 metre genişliğindeki birinci piste saat 20.30'da indi.

ERDOĞAN'DAN KOKPİTTE İLK SÖZLER

Erdoğan, uçağın kokpitinden yaptığı ilk açıklamada, "Muhteşem bir havalimanını inşa etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Ben milletimiz için, ülkemiz için, tüm insanlık için havalimanımızın hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum." dedi.

HAVALİMANINDA İLK MESAJLAR: DÜNYANIN 1 NUMARASI OLACAĞIZ

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bugün bizler için çok anlamlı bir gün. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda inşallah bu muhteşem havalimanımızın açılışını yapacağız.

29 Ekim'de bittiğinde bu havalimanımız, malum yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak ve dünyanın sayılı ilk üç havalimanında biri olacak.

Hedef 2023'te 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşmak. Ve bununla 1 numara olacağız.

İnşallah havalimanımız prestijimiz olmasının yanında markamız da olacak. Bu kolay bir yatırım olmadı. Kolay bir süreç olmadı. Ne tür zorluklardan geçildiğini gayet iyi biliyorum. Fakat dayanışma, birlik ve beraberlikle bugünlere vardık.

Artık 29 Ekim'i inşallah kovalıyoruz. Ve 29 Ekim'le birlikte diğer taraftan da Atatürk Havalimanı'nın millet bahçesine dönüştürüldüğünü göreceğiz.

 

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.