Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 - +90 530 926 41 13 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

2022 Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu Başlıyor

Özbekistan 24-26 Mart tarihlerinde 'Birinci Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu'na (TIIF) ev sahipliği yapacak.
SDE Editör
22 Mart 2022 14:41
A+
A-

2022 Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu: 1500 üzerinde katılımcı, 50 dünya çapında konuşmacı, 30 tematik etkinlik.

Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Bilgi Ajans muhabirine göre, Özbekistan'ın başkenti Taşkent, 24-26 Mart tarihlerinde Birinci Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu'na (TIIF) ev sahipliği yapacak.

Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı'na göre, foruma dünyanın dört bir yanından iş ve siyasi çevrelerin temsilcileri katılacaktır. Şimdiye kadar yabancı medya temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 56 ülkeden 1500'ün üzerinde kişi başvuruda bulundu.

Forum, Özbekistan'ın ve bölge ülkelerinin yatırım, ticaret, sanayi, ulaşım ve transit potansiyelini ortaya çıkaracak, sosyo-ekonomik reformları uygulamak için atılacak adımları açıklayacak, Özbek hükümetinin hedeflerini ana hatlarıyla açıklayacak olan panel oturumları ve yuvarlak masa görüşmelerini içerecektir. Bununla birlikte Özbekistan'ın stratejik kalkınması için öncelikler, özel sektörü harekete geçirmek, uluslararası ilişkileri güçlendirmek bu etkinlikte amaçlananlar arasındadır.

Yapılacak sunumlarla Özbekistan'ın çeşitli endüstrilerinin ve bölgelerinin yatırım ve ticaret fırsatlarını, finansal piyasanın gelişme beklentilerini, yerel endüstriyi modernize etme ve dijitalleştirmeye yönelik önlemleri, ticareti serbestleştirmeyi ve ülkeyi bölgesel ve uluslararası pazarlara entegre etmeyi hedeflenmektedir..

Forum ayrıca, ortak projeler ve girişimler çerçevesinde karşılıklı yarara dayalı daha fazla işbirliğinin olasılıklarını ve pratik yönlerini tartışmak üzere devletler ve özel sektörler arası toplantıları düzenlemek için ideal bir platform olacaktır.

Forum etkinlikleri, Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı'nın Youtube kanalında (https://www.youtube.com/channel/UCx7K-H57jEeBloro7YH7bNQ/featured) ve ayrıca Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı'nın Facebook ve Instagram sayfalarında yayınlanacaktır.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.