Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Yunan Bakan Kocyas: "Erdoğan tutarlı ve karizmatik..."

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'Erdoğan tutarlı ve karizmatik, Adalar ile ilgili mevzuyu başlatan muhalefettir' dedi.
Sde Editör
12 Haziran 2018 15:34

Hürriyet gazetesinden Yorgo Kırbaki'nin haberine göre Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, Kontra televizyonuna verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye ile büyük sorunumuz bizi rahatsız eden konularda Erdoğan yönetiminden daha iyi olmayan bir muhalefetin bulunmasıdır. Erdoğan, onlardan (muhalefeti kastediyor) daha tutarlı ve karizmatik bir şahsiyet."

Kocyas, CHP'nin Ege'de 18 adanın Yunanistan tarafından işgal edildiğine ilişkin söylemlerine atfen de şunları söyledi: "Adalar ile ilgili mevzuyu başlatan muhalefettir. Sanırım bu bir sorun."

‘TÜRK HALKININ İSTEDİĞİ, SEVDİĞİ VE TERCİH ETTİĞİ CUMHURBAŞKANI'NIN SEÇMESİNİ DİLİYORUM'

Yunanistan'ın ve tüm dünyanın Türkiye'de seçimleri ve sonrasını merakla beklediğini de kaydeden Kocyas "Türkiye'de demokrasinin işlemesini, demokratik seçimler yapılmasını, Türk halkının istediği, sevdiği ve tercih ettiği Cumhurbaşkanı'nın seçmesini diliyorum" dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.