Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Trump'a tepki "Dünya siyaseti aile holdingi gibi yönetilmez"

Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl, ABD Başkanı Donald Trump'a tepki göstererek ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesini eleştirdi.
Sde Editör
28 Mayıs 2018 10:47

SPUTNİK

Devlet televizyonu ORF'de katıldığı programda, İran ile yapılan nükleer anlaşmanın önemine işaret eden Kneissl, ABD'nin çekilme kararına rağmen nükleer anlaşmanın kurtarılması gerektiğini söyledi.

Kneissl, ABD dışındaki diğer bütün tarafların anlaşmanın muhafaza edilmesi yönünde görüş bildirdiğini anımsattı.

'CİDDİ BİR GÜVEN KAYBINA NEDEN OLACAKTIR'

Nükleer anlaşmanın iptal edilmesinin silahlanma konusunda ciddi bir güven sorununa neden olacağına dikkati çeken Kneissl, "Anlaşmadan çekilmenin, güvenilirliğimiz hakkında şiddetli etkileri olacaktır ve diğer anlaşmalar için de ciddi bir güven kaybına neden olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Kneissl, İran'ın nükleer anlaşmayı muhafaza etmek için önemli bir irade ortaya koyduğunu belirtti.

Son zamanlarda bazı krizlerin yaşanmasında ABD Başkanı Donald Trump'ın olayları tamamen ekonomik açıdan değerlendirmesinin etkili olduğunu kaydeden Kneissl, "Dünya siyaseti, aile holdingini yönettiğiniz gibi yönetilmez" ifadelerini kullandı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.