Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Putin: "AB'yi bölme amacımız yok"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Avrupa Birliği'ni bölmeye çalışmadığını söyledi.
Sde Editör
05 Haziran 2018 11:57

Rusya Devlet Başkanı Putin, ilk Batı Avrupa gezisi olacak Avusturya ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Putin, 'AB'nin göbeğinde çok risk ve sorun oldukça, bu bizim için de sorun demek. AB'de hiçbir şeyi veya hiç kimseyi bölme gibi bir amacımız yok' dedi.

Yaklaşık bir yıldır yapacağı ilk Batı Avrupa gezisi olacak Avusturya ziyareti öncesi konuşan Putin, Avusturya'da yayın yapan ORF Radyosu'na açıklamasında "birleşik ve müreffeh" bir AB istediklerini söyledi.

Rus lider ayrıca AB'nin ülkesinin en önemli ticari ve ekonomik ortağı olduğunu vurguladı.

KURZ İLE GÖRÜŞECEK

Vladimir Putin, partisi Birleşik Rusya ve Avusturyalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi arasındaki ilişkinin de önemli olmadığını vurguladı.

Putin bugün Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Başbakan Sebastian Kurz ve iş dünyası liderleriyle görüşecek.

Vladimir Putin radyoda yaptığı açıklamada "AB'nin göbeğinde çok risk ve sorun oldukça, bu bizim için de sorun demek. AB'yle işbirliğini inşa etmeliyiz. AB'de hiçbir şeyi veya hiç kimseyi bölme gibi bir amacımız yok" dedi.

Kırım'ın 2014'te ilhak edilmesi ve Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçılara verdiği destek nedeniyle AB'nin Rusya'ya koyduğu ambargoların da görüşmelerde ele alınması bekleniyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.