Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Macron'un dayakçı danışmanının Mason locası üyeliği askıda

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un danışmanlığını yapan ve 1 Mayıs gösterileri sırasında bir genci darp etmesiyle gündeme gelen Alexandre Benalla'nın Mason locası üyeliği askıya alındı.
Sde Editör
25 Temmuz 2018 20:22

EURONEWS

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un özel kalem müdür yardımcılığını yapan ve 1 Mayıs gösterileri sırasında bir genci darp etmesiyle gündeme gelen Alexandre Benalla'nın Mason locası üyeliği askıya alındı.

Fransız medyasında yer alan haberlere göre, Benalla ülkedeki Mason localarından biri olan 'Grande Loge Nationale Française' üyesi olduğu ortaya çıktı. Ocak 2017'den beri locaya üye olan Benalla, Macron'un Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra toplantılara sık katılamamış.

Üyeliği askıya alındı

Üyeliğinin ortaya çıkmasının ardından, locanın 'büyük üstadı' Jean-Pierre Servel, açıklamalarda bulundu.

"Sabit içtihatımıza göre kardeşlerimizden biri hakkında dava açıldığında masumiyet karinesi kapsamında onun suçsuz olduğunu varsayıyoruz." diyen Servel, bu durumlarda tedbir olarak davanın sonuçlanmasına kadar üyeliğin askıya alındığını belirtti.

Servel ayrıca, "Bu kapsamda Benalla'nın üyeliği 'Paris bölgesi üstadı' tarafından 23 veya 24 Temmuz'da askıya alındı." dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.