Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İngiltere Brexit Kararlarını İmzaladı

İngiltere Başbakanı Johnson: 31 Ekim'de AB'den ayrılıyoruz. Bu belgenin imzalanmasıyla yasalarımızın kontrolünü geri alıyoruz...
SDE Editör
19 Ağustos 2019 13:36
A+
A-

İngiltere Brexit Bakanı Steve Barclay Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 1972 yılında İngiltere’nin daha sonra ismi Avrupa Birliği olacak Avrupa Topluluğu’na girmesiyle ilgili alınan kanunun geri dönüşsüz olarak kaldırılma kararının imzalandığını söyledi.

“Bu durum, Brexit’in geri döndürülemez olduğunun açık bir işaretidir. Bu yasaların hakimiyetimiz altına geçtiği ve 31 Ekim’de AB’yi bırakacağımızın belirlendiği bir andır.”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da Barclay tarafından imzalanan kararın bir kopyasını Twitter'da yayınladı. Johnson, "31 Ekim'de AB'den ayrılıyoruz. Bu belgenin imzalanmasıyla yasalarımızın kontrolünü geri alıyoruz..." diye yazdı. İngiltere Başbakanı AB'den ayrılarak İngiltere'nin sağlık hizmeti NHS’ye daha fazla para yatırabileceklerini ve şiddet içeren suçları azaltacaklarını söyledi.

Yasanın kaldırılması ile İngiltere, yasal olarak yetkileri Brüksel’den geri alıyor. Söz konusu tarihi karar, Londra'nın 31 Ekim’de AB’yi resmen terk etmesiyle yürürlüğe girecek.

İngiliz Independent gazetesi, anlaşma olmadan AB’den çıkışın gerçekleşmesi durumunda AB vatandaşlarının İngiltere’ye serbestçe ziyaret etmelerinin Brexit’in ilk gününden itibaren sona ereceğinin İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulduğunu aktardı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.