Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Dendias'tan İsrail'e Ziyaret

Yunanistan'ın yeni Dışişleri Bakanı'nın gündeminde, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları ile İsrail'le ikili ilişkilerin güçlendirilmesi var
SDE Editör
28 Temmuz 2019 23:36
A+
A-

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias yemin ettikten sadece iki hafta sonra İsrail'e ziyarette bulundu. İlk yurtdışı ziyaretini ABD'ye yapan Dendias, ikinci ziyaretini İsrail'e yaparak Atina-Tel Aviv bağlarını güçlendirmenin peşinde.

Ziyaretin ana gündeminde ise Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmalarına başlayan Türkiye var. Zira Dendias, geçen hafta Yunanistan Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, “Bizim için sondajın durması gerektiği açıktır” demişti. 

İkili ilişkilerin güçlendirilmesi de Yunan bakanın çantasında... Yunanistan basını bu temasların, İsrail-ABD-GKRY işbirliğini ilerletmede "sonraki adımlar için özel önem taşıdığını" yazdı. 

Dendias, Tel Aviv temasları kapsamında İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Başbakanı Netenyahu ve Dışişleri Bakanı Yisrael Katz ile bir araya gelecek. İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.