Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Atina'da Bir Ay İçerisinde İkinci Bombalı Saldırı

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın şehir merkezinde, sabah saatlerinde bir kilisenin dışında patlayan bomba sonucu bir polis ve bir kilise görevlisi yaralandı.
SDE Editör
27 Aralık 2018 11:11
A+
A-

EURONEWS

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı. Kilise Atina’da genelde protestoların düzenlendiği şehrin merkezindeki bir noktada bulunduğu için civarda çok sayıda görevli polis bulunuyordu.

Patlama kilisenin açılmasına çok kısa bir süre kala sabah saat 7’de oldu.

Yaralanan polis ve kilise görevlisi tedavi amacıyla hastaneye kaldırıldılar. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı açıklandı. Polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı ve geçişlere kapattı.

Reuters Haber Ajansı’na konuşan bir görgü tanığı polisin kilisenin girişinde gördüğü paketten şüphelendiğini kontrol etmek amacıyla gittiğinde de küçük çaplı bir patlama olduğunu anlattı. Polis memurunun ellerinden ve yüzünden yaralandığı belirtiliyor. Görgü tanıkları da kilise görevlisinin girişteki pakedi görünce polisi çağırdığını söylediler.

Bu ayın başlarında da yine başkent Atina’da SKAI TV binasında yaşanan patlamada da bina ufak çaplı hasar görmüş camları kırılmış olayda yaralanan ya da ölen olmamıştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.