Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Pakistan Başbakanı İmran Han: Dünya Hindistan'a Müdahale Etmeli

Pakistan Başbakanı İmran Han Hindistan'da yaşanan gelişmelere ilişkin 'Dünya hemen şimdi müdahil olmalıdır' ifadelerini kullandı
SDE Editör
18 Aralık 2019 09:55
A+
A-

MEPA NEWS

Pakistan Başbakanı İmran Han Küresel Mülteci Forumu'nun Cenevre'de düzenlenen ilk toplantısında Hindistan'ın attığı adımlara ilişkin açıklama yaprak "Hindistan'daki Müslümanlar Keşmir'deki yasaklar, baskı ve yeni vatandaşlık yasası nedeniyle ülkeden kaçmaya başlarlarsa bu dünyanın en büyük mülteci krizlerinden birini doğurur." dedi.

"Dünya hemen şimdi müdahil olmalı"

Salı günü konuşan Han, ülkesinin daha fazla mülteciyi alacak durumda olmadığını belirterek ortaya çıkacak göç ve insani krizin diğer tüm benzeri krizleri gölgede bırakacağını ileri sürerek şunları söyledi:

"Biz sadece bu olası mülteci krizinden endişe etmiyoruz. Ayrıca iki nükleer gücün arasında bundan dolayı oluşabilecek gerilim ve çıkabilecek çatışmadan endişeleniyoruz. Ülkemiz daha fazla mülteciye kapı açamaz bu nedenle dünya gelişmelere hemen şimdi müdahil olmalıdır."

Protestolar artarak devam ediyor

Hindistan'da Pakistan, Afganistan ve Bangladeş'ten gelen altı dini azınlığa mensup kişilere vatandaşlık yolunu açan, ancak aynı kapsamdaki Müslümanları saf dışı bırakan vatandaşlık yasası değişikliğine yönelik protestolar ise artarak devam ediyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.