Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

İsrail Neo-Nazi militanlarına silah satıyor

İsrail silahlarının Ukrayna’da ağır silahlarla donatılmış Neo-Nazi militanlarına gittiği öğrenildi.
Sde Editör
12 Temmuz 2018 10:35

The Electronic Intifada sitesinde yayınlanan bir habere göre İsrail silahları, Ukrayna'da Azov Taburu olarak bilinen militanlara gittiği belirtildi.

İsrail insan hakları eylemcileri ise Ukrayna'ya silah satışına karşı çıkarak, yahudi karşıtı grupların eline geçer endişesiyle protesto ediyor.

İsrailli avukat Eitay Mack, 26 Haziran tarihinde İsrail ve Ukrayna'ya yazdığı bir mektupta silah satışları ile ilgili detaylı bir bilgi istemişti.

İSRAİL SİLAH SATIŞ BÖLÜMÜ İNKAR EDİYOR

Avukat Mack ve diğer 35 insan hakları eylemcisi Ukrayna'da çıkan haberlere de bakıldığında Ukrayna silahlı kuvvetlerinin İsrail yapımı tüfekler kullandığı ve “İsrailliler tarafından eğitildiği” ortaya çıkmıştı.

Buna karşılık İsrail silah satış ihracat bölümü Başkanı Racheli Chen ise haberleri inkar etti.

Tavor tüfekleri ise İsrail Silah Endüstrisi lisansıyla sadece İsrail hükümetinin onayıyla üretiliyor. İsrail Sİlah Endüstrisi bu tüfekleri İsrail özel kuvvetlerinin “öncelikli silahı” olarak pazarlıyor. Bu silahlar Büyük Dönüş Yürüyüşü'nde silahsız Filistinlileri katletmek için de kullanıldı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.