Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Venezuela'da Guaido'nun Bir Avrupa Ülkesi Büyükelçiliğine Sığınacağı İddia Edildi

Venezuela Kurucu Meclisi Başkanı Diosdado Cabello, kendini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif milletvekili Guaido'nun bir Avrupa ülkesi büyükelçiliğine sığınacağını ileri sürdü.
SDE Editör
07 Mayıs 2020 12:29
A+
A-

Venezuela Kurucu Meclisi Başkanı ve iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi Birinci Başkan Yardımcısı Diosdado Cabello, kendini geçici devlet başkanı ilan eden muhalif milletvekili Juan Guaido'nun bir Avrupa ülkesi büyükelçiliğine sığınacağını ileri sürdü.

Ülke basınında çıkan habere göre, Cabello, silahlı eylem ve darbe yapmak amacıyla ülkeye girmeye çalışan kişilerin yakalanmasının ardından Guaido'nun kendisine sığınmak amacıyla bir Avrupa ülkesi büyükelçiliği seçtiğini söyledi.

Cabello, Guaido'nun son günlerde ülkeye sızmaya çalışırken yakalanan kişilerle alakası olduğunu savunarak, "Juan gitmek istediği büyükelçiliği seçti, bir Avrupa ülkesine ait. Benim ne hakkında konuştuğumu o da biliyor. Hatta oraya valizler yolladı, ne yapacaklar bu valizlerle? Ne olacak göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Ülkede silahlı eylem ve darbe yapmak amacıyla geldiği düşünülen ve güvenlik güçlerince yakalanan kişilerle ilgisi olduğunu reddeden muhalefet kanadından, bu olaya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.