Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Venezuela: "Avrupa ve ABD Müdahale Etmeye Devam Ediyor"

Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Alman Federal Meclisinin Hukuk Dairesi’nin, Alman Hükümeti'nin Venezuela'nın iç işlerine müdahalesini eleştirdiğini ve buna rağmen Avrupa hükümetlerinin ABD tarafından belirlenen müdahaleci zihniyeti savunmaya devam ettiğini vurguladı.
SDE Editör
07 Mart 2019 10:04
A+
A-

AVN - http://www.avn.info.ve/contenido/jorge-arreaza-gobiernos-europa-y-eeuu-contin%C3%BAan-interviniendo-descaradamente-venezuela

Şubat ayında Deutsche Welle’nin yayınladığı habere göre Alman Huhuk Dairesi departmanı bu yılın Şubat ayında yayınlanan bir raporda, hukuk sisteminin gözetiminde itaatsizlik ile itham edilen milletvekili Juan Guaidó'nun, Venezuela’nın Devlet Başkanı olarak tanınmasının bir müdahale olarak anlaşılması gerektiğini belirtmişti.

“Yabancı devlet başkanlarının tanınması” başlıklı raporda Donald Trump ve danışmanlarının Venezuela’ya askeri olarak saldırı olasılığı hakkında yaptığı açıklamaların da Birleşmiş Milletler Şartnamesi’ne aykırı olduğu konusu da irdelenmişti.

Raporda, "Şiddet ve Devletin toprak bütünlüğüne veya siyasi bağımsızlığına karşı şiddet tehdidi, BM Şartnamesi'nde tek taraflı işlemektedir" ifadesine yer veriliyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.