Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Trump'tan Afganistan Mesajı: "Sonu Olmayan Savaşlardan Çıkmalıyız"

ABD Başkanı Trump, Afganistan'da 18 yıldır savaşın devam eden savaşa müzakere yoluyla son verilmesi gerektiğini belirterek, "Bu sonu olmayan savaşlardan çıkmalıyız ve insanlarımızı eve getirmeliyiz." diye konuştu.
SDE Editör
04 Şubat 2019 09:46
A+
A-

AMERİKANIN SESİ

ABD'nin Afganistan’daki askeri varlığının 18. Yılında olduğunu hatırlatan Trump, bu ülkedeki askeri operasyonlara Taliban’la müzakere yoluyla çözüm bulunarak son vermenin zamanının geldiğini belirtti.

CBS kanalına açıklamalarda bulunan Trump, “Sanırım yoruldular ve sanırım herkes yorgun. Bu sonu olmayan savaşlardan çıkmalıyız ve insanlarımızı eve getirmeliyiz. Şimdi bu istihbaratla izlemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. İzliyor olacağız ve yakından izleyeceğiz. Fakat alandaki askerler için büyük bedel ödüyorsunuz. Orduya yüz milyarlarca dolar harcıyoruz. Dünyanın polisleri biziz” dedi.

ABD Başkanı, Irak’taki askeri üssü tutmak istediğini çünkü İran’ı izlemek istediğini vurguladı. Irak’ta inşa edilmiş inanılmaz ve pahalı bir askeri üsleri bulunduğunu kaydeden Trump, bu üssün Ortadoğu’nun bütün problemli bölgelerini görebilmek için çok iyi konuşlanmış olduğunu söyledi.

Donald Trump, “Birçok insanın anlamadığı bu. İzlemeye devam edeceğiz ve eğer problem olursa, eğer birileri nükleer silah ya da başka şeyler yapmaya çalışırsa onlar yapmadan bizim haberimiz olacak” dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.