Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Trump: Nobel Barış Ödülünü Ben Hak Ediyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Nobel barış ödülünün dürüst bir şekilde dağıtılmadığını ileri sürerek, gerçekten yaptığı birçok şey yüzünden kendisinin de bu ödülü alması gerektiğini iddia etti
SDE Editör
24 Eylül 2019 15:17
A+
A-

EURONEWS

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları dolayısıyla New York’ta bulunan Trump, burada yaptığı bir konuşmada, “Yaptığım bir çok şeyden dolayı ben de Nobel barış ödülü alabilirim, eğer bu ödül dürüst bir şekilde dağıtılsaydı, ancak durum böyle değil.” dedi.

"Obama'nın kendisine niye verildiği konusunda fikri yoktu"
Barack Obama’ya göreve gelir gelmez bu ödülün verildiğini hatırlatan Trump, “O, kendisine bu ödülün niye verildiği konusunda fikri bile yoktu. Biliyor musunuz? Benim de onunla tek hemfikir olduğum konu bu.” ifadesini kullandı.

ABD’de Cumhuriyetçiler, bir süredir Kuzey Kore ile yeniden yakınlaşmayı sağladığı için Trump’a da bu ödülün verilmesi gerektiği görüşünü dile getiriyor.

Obama dışında, Theodore Roosevelt, Woodrow Wilson ve Jimmy Carter, Nobel barış ödülünü alan diğer ABD cumhurbaşkanları içinde yer alıyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.