Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

'Trump Evanjelistlerden yardım istedi'

NY Times'ın yayınladığı ses kaydına göre Trump, Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği toplantıda Evanjelistlerden yardım istedi.
Sde Editör
31 Ağustos 2018 09:43
A+
A-

TİMETÜRK

ABD Başkanı Donald Trump, Evanjelist liderler ile Beyaz Saray'da düzenlendiği basına kapalı bir toplantıda, 6 Kasım'da yapılacak ara seçimlerden duyduğu korkuyu dile getirdi.

O toplantıya dair ses kayıtları ise, ABD merkezli New York Times tarafından yayınlandı.

"Yaptığımız her şeyi alt üst edecekler"

Toplantıya katılanların ifadelerine ve yayınlanan ses kaydına göre Trump, "Demokratlar kazanırsa yaptığımız her şeyi alt üst edecekler. Bunu da çabucak ve şiddet kullanarak yapacaklar" ifadelerini kullandı. Trump'ın konuşmasında şiddet kullanacak kişileri anti-faşist gruplar olarak tanımladığı da kaydedildi.

Kayıtta Trump'ın, Evanjelisetlerin muazzam bir güce sahip olduğunu söyleyerek nüfuzlarını herkesin kendilerine oy vermesi için kullanmalarını istediği belirterek, "Aksi halde sahip olduğunuz her şeyi kaybetmeye sadece bir seçim uzaktasınız" dediği aktarıldı.

Kaydın ortaya çıkmasından sonra gazeteciler, konuşmasında ne demek istediğini sorduklarında Trump, "Umarım şiddet olmaz. Dünyada çok fazla şiddet var. Bu ülkede de. Şiddet görmek istemem" demekle yetindi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.