Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Pentagon Telaşlandı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komuta kademesinin Suriye'ye yönelik askeri harekat toplantısı Pentagon'u telaşlandırdı: "Tek taraflı operasyon kabul edilemez"
SDE Editör
26 Temmuz 2019 10:38
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı'nda yapılan olası askeri harekat toplantısı Pentagon'u telaşlandırdı. ABD'nin Savunma Bakanlığı Pentagon, “Herhangi bir ülkenin Suriye’ye yönelik tek taraflı olarak operasyon gerçekleştirmesinin kabul edilemez” olduğunu bildirdi.

Pentagon ayrıca “Türkiye’nin bu bölgedeki güvenlik endişelerini karşılamak adına Türkiye ve ABD arasında koordinasyon ve danışmanın bu soruna tek çözüm olduğunu vurguluyoruz. Türk partnerlerimiz ile yakın olarak çalışmaya bağlıyız” açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi, ABD ile yapılan heyetler arası görüşmelerin ardından karargahta bir araya gelmiş, Fırat'ın doğusundaki terör hedeflerine yönelik olası askeri harekatı masaya yatırmıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li heyetle yaptıkları görüşmelere dikkat çekerek "Bütün görüşlerimizi, tekliflerimizi gelen heyete ilettik. Bunları inceleyip cevaplarını derhal vermelerini bekliyoruz. Bir gecikmeye tahammülümüz olmadığını, gerekirse inisiyatif kullanacağımızı kendilerine bir defa daha vurguladık" demişti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.