Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Khalid bin Selman CIA'nin suçlamalarına cevap verdi

CIA'nın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini S. Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiğini iddia etmesi üzerine Muhammed Bin Selman'ın kardeşi Khalid bin Selman'dan CIA'ye cevap geldi.
Sde Editör
17 Kasım 2018 10:41
A+
A-

CIA'nin iddialarına göre, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın kardeşi Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman Kaşıkçı ile bir  telefon görüşmesi yaptı. ABD istihbaratının dinlemelerine takılan görüşmede Halid bin Selman, Kaşıkçı'ya İstanbul'daki Başkonsolosluğa gidip belgelerini almasını, bunun güvenli olacağını söyledi. Ancak Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman, CIA'nın bu iddiasını twitter üzerinden yaptığı açıklama ile yalanladı. Halid bin Selman, "Washington Post'a söylediğimiz gibi, Bay Kaşıkçı ile yaptığım son temas, 26 Ekim 2017 tarihli metinde yer aldı. Onunla hiç bir zaman telefonla konuşmamıştım ve kesinlikle hiçbir şekilde Türkiye'ye gitmesini önermedim. ABD hükümetinden bu iddiayla ilgili herhangi bir bilgi vermesini rica ediyorum" dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.