Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Guaido'dan AB'ye Yaptırım Uygulayın Çağrısı

Venezuela'da kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido, Avrupa Birliği'ne yaptırım çağrısı yaptı
SDE Editör
30 Ocak 2019 14:59

TİMETÜRK

Alman Bild gazetesine demeç veren Guaido, Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetinin diktatör olduğunu öne sürerek, Maduro'ya yönelik baskının artırılması gerektiğini belirtti.

Guaido, "AB'nin ABD tarafından yürürlüğe koyulan yaptırımları örnek alarak Venezuela'ya yeni yaptırımlar uygulamasına ihtiyacımız var" dedi.

Aktivistlere verdikleri destek için Almanya ve Avrupa'ya minnettar olduklarını kaydeden Guaido, AB'nin Maduro'ya ültimatom verilmesi konusunda ciddi bir eğilim içinde olduğunu ve sonrasında önlemler alacağını düşündüklerini ifade etti.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Maduro'nun yönetsel meşruiyetini tanımadıklarını belirterek, bu kapsamda devlet enerji şirketi PDVSA'yı yaptırım listesine aldıklarını açıklamıştı.

Mncuhin, Venezuela'nın ABD'deki 7 milyar dolarlık finansal varlığını dondurduklarını ve bu varlıkların muhalif lider Guaido'nun kontrolüne geçeceğini de belirtmişti.

Hazine Bakanı ayrıca, ABD'nin Maduro yönetimine yönelik petrol ödemelerini artık gerçekleştirmeyeceğini ve bu konudaki muhataplarının Guaido olduğunu ifade etmişti.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.