Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Çin'den Trump'a: "Apple'ı bırakıp Huawei kullanabilir"

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın Iphone marka telefonla yaptığı görüşmelerin Rus ve Çinli ajanlar tarafından dinlendiği iddialarına Çin'den sert yanıt geldi.
Sde Editör
25 Ekim 2018 17:29
A+
A-

EURONEWS

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, düzenlediği basın toplantısında, "Bugün bu haberi okuduğumda, ABD'de Oscar Ödülü almak için en iyi senaryoyu yazma adına ellerinden gelenin en iyisini yapan insanlar olduğunu düşündüm" ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray'daki sabit telefon hattını kullanması yönünde baskı yapılan Başkan Trump'ın Iphonelarından vazgeçmediği ve eski dostlarıyla konuşmak için akıllı telefon kullanmayı sürdürdüğü iddia edilmişti.

"Bunlar New York Times'ın sahte haberler yaptığını gösteren kanıtlar" diyen ve Trump yönetimine Çin'in en büyük iletişim firmasına atıfla bir telefon öneren Sözcü Chunying, "Apple telefonların dinlenmesi konusunda gerçekten çok endişelilerse o halde Huawei kullanmaya başlayabilirler" şeklinde konuştu.

Çinli Sözcü, "Eğer güvenli bir cihaz kullanımı konusunda hala rahat değillerse, bu durumda modern iletişim araçlarının tamamını bırakabilir ve dış dünyayla olan bağlarını da kesebilirler" değerlendirmesinde bulundu.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.