Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Aljazeera yazarı, Trump'ın Amerikasını yazdı: "Sahte haberler, ırkçılık ve bombalar"

Aljazeera yazarı David A Love, "Dünkü bomba tehdidi, Trump'ın ABD'deki en yaygın yerli terörizm sağlayıcısı olduğunu bir kez daha gösterdi" dedi.
Sde Editör
25 Ekim 2018 23:22
A+
A-

David A Love'ın kaleme aldığı yazıda öne çıkan kısımlar şu şekilde;

"İki eski ABD Başkanı, bir liberal milyarder ve büyük bir haber örgütü de dahil olmak üzere, birçok yüksek profilli Demokrat Parti politikacısı, Trump'ın sağcı Amerikan yerli terörizminin kolaylaştırıcısı olduğunu gözler önüne serdi."

"Trump, son iki yıldır nefret, yabancı düşmanlığı ve şiddete ilişkin olarak ülkeyi bölünmüş retorik ve insanlık dışı politikalarla karıştırdı. Şimdi, bu büyük, potansiyel olarak yıkıcı suikast girişimleriyle, şimdiye kadar ki en önemli ABD seçimlerinden iki haftadan az bir süre önce , siyasi liderlere karşı girişimde bulunuluyor."

"İlk bomba, milyarder George Soros'a postalandı . Patlayıcı cihazlar içeren diğer şüpheli paketler eski başkan Barack Obama ve Michelle Obama'nın yanı sıra eski başkan Bill Clinton ve Hillary Clinton çiftine gönderildi."

"Cumhurbaşkanı Nixon, Ford, Reagan ve Clinton'ın eski danışmanı David Gergen , "Trump bu ülkede nefret köpeklerini serbest bıraktı" dedi . Eski Cumhuriyetçi stratejist Steve Schmidt , "Trump bu ülkede soğuk bir iç savaş başlatmıştı. Mitingler tehditle doluyor ve gazetecileri halkın düşmanları olarak etiketliyor. Birilerinin politik düşmanlarını öldürmek istemesi, sapıklık değil, aksine Trumps tahrikinin kaçınılmaz sonucu. " New York Belediye Başkanı Bill de Blasio , bomba tehditlerini "terör eylemi" olarak nitelendirdi ve New York Valisi Andrew CuomoTrump, retorik görevini üstlenerek, büyük Amerikan siyasi partilerinin renklerine atıfta bulunan bomba tehditlerini "kırmızı karşı mavi terörizm" olarak adlandırdı."

 

İlgili yazının tam netni için; 
https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/fake-news-racism-bombs-fear-loathing-trump-america-181025082812562.html

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.